A több szempontból nem túl kedvező gazdasági helyzet miatt a lakosság nagy része elégedetlen pénzügyi kilátásaival. A pesszimizmus a kor előrehaladtával egyre magasabb.
Az európai uniós fogyasztóvédelmi hatóságok olyan trükkös gyakorlatra hívják fel a figyelmet, melyben egyes szolgáltatók rejtett módon veszik rá a gyanútlan fogyasztókat szolgáltatásaik előfizetésre.
Új előírások lépnek érvénybe hazánkban annak érdekében, hogy a digitális megoldások térnyerése mellett szinte garantáltan hozzá lehessen jutni a készpénzhez.
A Magyar Nemzeti Bank újdonsült szabályozása többek között az ATM-ek számát is meghatározza.
A legfrissebb témákkal, közérthető elemzésekkel és szakmai érdekességekkel erősítené a cégek versenyjogi ismereteit és a fogyasztók tudatosságát a Gazdasági Versenyhivatal új podcast-sorozata.
A villamosenergia szabadpiaci ára a közel háromszorosára emelkedett egy év leforgása alatt, azonban a magyarországi cégek áramfelhasználását csak 6 százalékkal fogta vissza a jelentős drágulás.
Habár az elmúlt időszakban a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos hírek a háttérbe szorultak, az aktuális gazdasági előrejelzések további fejtörést okozhatnak a munkáltatóknak és a munkavállalóknak egyaránt.
A magasabb fizetés mellett több egyéb előnyt is hordoz magával a megemelt minimálbér. Többek között nagyobb értékű céges ajándékot lehet adni az év végi partikon, és jobb helyet választhatnak maguknak a sportrajongók a lelátókon.
Megközelítőleg 2 milliárd forint fogyasztói jóvátételt hajtott be, valamint csaknem 3,7 milliárd forintnyi bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal 2022-ben.
Hazánkban a tavalyi évben a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás keretében összegyűjtött összes települési hulladék mennyisége jócskán meghaladta a 3 millió tonnát.
A magyar lakosság 60 százaléka legszívesebben soha nem használna készpénzt vásárláskor. Az érintésmentes fizetés elterjedéséhez a koronavírus-járvány is hozzájárult.
December első felében jelent meg a kormányrendelet (496/2022. (XII. 7.)), amely módosította a nyár folyamán bevezetett, extraprofitadókról szóló rendeletet, és két fontos módosítást tartalmazott, amely hatással van az energiaszektorban működő cégekre.
A globális energiaválság magyar vállalatokra gyakorolt hatásait vizsgálta legutóbbi kutatásában a Makronóm Intézet. A felmérésben részt vevő cégek 43 százalékát súlyosan érinti a válság, azonban tevékenysége befejezését egyik megkérdezett sem tervezi.
Tudatosabb vásárlásokkal próbálják ellensúlyozni a gazdasági nehézségeket a hazai vásárlók, akiknek több mint a fele – kihasználva a november végi akciókat és árengedményeket – még jóval az ünnep előtt igyekezett beszerezni az idei ajándékokat.
Az év utolsó hónapjában szerényen, de az üzleti és a fogyasztói várakozások is javultak. A GKI felmérése szerint az üzleti bizalmi index emelkedését az ipari várakozások javulása eredményezte. A fogyasztói bizalmi index is emelkedik.